Vyber řešení
Zavřít

1. září 2015 / Analýza dat pomocí umělé inteligence

1 Září 2015

1. září 2015 / Analýza dat pomocí umělé inteligence

SODATSW spolu se společností  GaussAlgo vyvíjí nový modul pro komplexní řešení kybernetické bezpečnosti obsahující automatické vyhodnocování incidentů. Součástí je analytická nadstavba využívající strojové učení a umělou inteligenci pro detekci bezpečnostních incidentů.

Jednou z několika oblastí, které naše zákazníky primárně zajímají, je oblast vytížení tiskáren a tisku dokumentů. Nastavené algoritmy dokáží v určeném časovém intervalu analyzovat obrovské množství dat o chování uživatelů při tisku, včetně informací o otevřených aplikacích, souborech a tiskových úlohách, a následně v reálném čase vyhodnotit, jaké události jsou normální a které anomální.

Analýza anomálního chování

Výstupem jsou mimo jiné interaktivní grafy. Jednoduchým kliknutím na jednotlivé prvky grafu se uživatel dostane na detail události a může ji začít řešit. Automatická detekce sama na anomální událost upozorní pomocí emailu nebo SMS. Díky tomu lze včas zareagovat a omezit nebo zcela eliminovat negativní dopady nahlášeného bezpečnostního incidentu.

Pomocí stejného softwaru a analytických nástrojů lze analyzovat veškerý provoz na počítačích, včetně spuštěných aplikací, webového provozu a e-mailové komunikace. Tisk je pouze jedna z výstupních operací.

Celý článek najdete zde.


Novinka je zařazena v kategoriích:

Personální audit

Kontrola a sledování práce zaměstnanců

více

Datový trezor

Online šifrování dat

více

USB pod kontrolou

Monitoring přenosných disků

více

Efektivní IT management

Snížení nákladů na údržbu sítě

více

Správce učebny

Údržba a kontrola počítačů ve školách

více