Vyber řešení
Zavřít

26. května 2015 / SODATSW na veletrhu v Šanghaji

26 Květen 2015

26. května 2015 / SODATSW na veletrhu v Šanghaji

 

CEO společnosti SODATSW Roman Rous se na konci dubna zúčastnil technologického veletrhu Shanghai International Technology Fair v rámci vládní delegace ČR v Šanghaji. Jednalo se o nejpočetnější delegaci českých politiků, podnikatelů, zástupců regionů a diplomatů do Číny a byla zde zahájena největší výstava českého umění v Číně za posledních 60 let! SODATSW na akci participoval jako česká jednička v oblasti šifrování a zabezpečení dat a USB disků.

Veletrh Shanghai 2015

Přinášíme Vám krátký rozhovor s Romanem Rousem o jeho pracovní cestě do Šanghaje:

Jaké bylo v Šanghaji nejzajímavější setkání?

Během čtyř dnů jsme absolvovali opravdu velké množství setkání s čínskými představiteli  a úředníky. Potkali jsme se se zástupci několika významných čínských firem. Nejzajímavější pro mne bylo setkání s čínskou společností, která je jednou z mála certifikačních autorit v Číně.

Jaký byl důvod účasti společnosti SODATSW na veletrhu?

Tématem technologického veletrhu byla mimo jiné i ochrana duševního vlastnictví. Pro další spolupráci s Čínskou republikou je velmi důležité, že i zde se začíná tato problematika pomalu řešit. A to byl také důvod naší účasti na veletrhu, neboť naše produkty jsou často ve špičkových společnostech používány k ochraně duševního vlastnictví a know-how, které je součástí smluv či konstrukčních nebo technologických dokumentů.

Byl o naše produkty na veletrhu zájem? Dokázali jsme se prosadit vedle robotů dronů, automobilů ...?

Ano, určitě. OptimUser, jeden z našich produktů, nezaujal jen návštěvníky, ale i místní média. Natočili o něm krátkou reportáž. 

Co Tě v Číně nejvíc zaujalo, co bys nám doporučil, že v Číně musíme zažít?

Jednoznačně čínská kuchyně! Zdravá, rozmanitá a hlavně hodně dobrá :-) Z českých exponátů na veletrhu pak drony společnosti Robodrone. O ty byl koneckonců velký zájem i ze strany Číňanů.

Co Tě v Číně nejvíc překvapilo?

Žádný kulturní šok se nekonal. Číňané jsou lidé, se kterými je radost se o něčem bavit. Škoda, že anglicky zatím moc nemluví. Lehký kulturní šok jsem měl jen z toho, že v parku každý den sedí desítky matek mladých Číňanek a na papírech před sebou mají popsanou svoji dceru a také popis muže, kterého by rády pro svoji dceru získali. Na druhou stranu je tento způsob začátku manželství možná velmi efektivní ;-)

 

A co Šanghaj? Šanghaj se honosí mnoha nej – největší čínské město, jezdí zde nejrychlejší vlak, mají nejvyšší vyhlídku ale také nejšpinavější ovzduší na planetě Zemi.

Náš program byl bohužel hodně nabitý a krátký, takže ze Šanghaje ani Číny jsem toho moc nepoznal. Ale rád bych poznal Čínu víc! Věřím, že se sem někdy vrátím jak já osobně, tak technologie, které nabízíme.

 

Shanghai - stánek SODATSW


Novinka je zařazena v kategoriích:

Personální audit

Kontrola a sledování práce zaměstnanců

více

Datový trezor

Online šifrování dat

více

USB pod kontrolou

Monitoring přenosných disků

více

Efektivní IT management

Snížení nákladů na údržbu sítě

více

Správce učebny

Údržba a kontrola počítačů ve školách

více