Vyber řešení
ŽÁDOST O TRIAL VERZIOBJEDNAT

Správce učebny

Podporujeme Den bezpečnějšího internetu 2016S rozvojem informačních technologií se výrazně zlepšují dovednosti mladých lidí v oblasti IT. Každý školní počítač se tak stává potenciální bránou k prohlížení nevhodných webových stránek, stahování ukradených hudebních souborů, videí nebo her, či instalování škodlivých programů. Škola, která nemá tyto aktivity studentů zcela pod kontrolou, se vystavuje velkému riziku. Jednak hazarduje se zákonem, svojí pověstí a také vynakládá zbytečně mnoho času a financí na údržbu IT učeben.

Řešení Správce učebny těmto problémům předchází, případně dokáže jednoznačně určit, kdo tyto aktivity provádí. Vedení školy se nemusí obávat nepříjemností, které jim mohou studenti svou činností způsobit.

Druhou funkcí Správce učebny je pomoc učitelům při výuce, která probíhá v IT učebnách. Učitelé mohou řídit pozornost studentů při výuce tím, že mají k dispozici náhledy všech pracovních ploch. Díky tomu přesně vědí, co jednotliví studenti právě dělají. Pomocí Správce učebny může učitel zobrazit na obrazovky studentů svou pracovní plochu, počítače na určitou dobu zablokovat nebo povolit v daném okamžiku prohlížení pouze definované webové stránky. Praktickou funkcí Správce učebny je možnost dočasného zamezení přístupu k sociálním sítím, jako je Facebook, Twitter nebo YouTube.

Správce učebny - základní ovládání

 

Máte li zájem vyzkoušet si řešení Správce učebny na vašem počítači, napište nám. Obratem vám poskytneme licenci produktu na jeden měsíc zdarma.

Řešení Správce učebny je možné volitelně rozšířit o auditní a monitorovací funkce. Efektivní přínos má zejména v oblasti monitoringu a omezení používání USB paměťových zařízení, práci s nimi a také SW a HW auditu.

Správce učebny znamená kromě specifických licenčních a obchodních podmínek také speciální jednoduché, ale přitom efektivní a účelné, grafické rozhraní pro řízení počítačové učebny, které je postaveno na produktu Desktop Management System OptimAccess. Z tohoto produktu využívá funkce modulů OptimAccess Standard, OptimAccess Extension, OptimAccess Remote Control a OptimAccess NetHand, v případě rozšíření o auditní moduly pak také OptimAccess WorkSpy a OptimAccess Computer Audit.

Minimální systémové požadavky Správce učebny se proto shodují s požadavky pro produkt Desktop Management System OptimAccess. Podrobné systémové požadavky pro běh aplikace (požadavky na operační paměť, CPU a další) naleznete ve veřejné části HelpDesk portálu SODATSW.

Základní školy ze všech krajů s výjimkou hlavního města Prahy mohou k získání řešení Správce učebny využít aktuálně platného dotačního programu EU peníze školám. Program byl vytvořen mimo jiné i pro podporu rozvoje znalostí ICT a čerpat dotace lze až do 20. 12. 2012. Zabezpečení IT učeben je možné zahrnout jako součást projektů připravených podle šablon č. III/1 - Individualizace výuky prostřednictvím digitálních technologií a III/2 - Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT.

Odkazy k programu EU peníze školám:

Správce učebny řeší důležité body ICT standardu a pomáhá tak školám ke splnění požadavků specifikovaných v metodických pokynech Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, který směřuje ke zkvalitnění výuky pomocí informačních technologií.

Ke stažení:

Kam pokračovat?

Personální audit

Kontrola a sledování práce zaměstnanců

více

Datový trezor

Online šifrování dat

více

USB pod kontrolou

Monitoring přenosných disků

více

Efektivní IT management

Snížení nákladů na údržbu sítě

více

Správce učebny

Údržba a kontrola počítačů ve školách

více

Případová studie

Chcete rychle zjistit, jak a komu pomohla naše řešení? Podívejte se na modelové případové studie.