Vyber řešení

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy ke stažení

Brno, 10. prosince

 • SODATSW: Monitorování provozu počítačů
  299 792 458 metrů za sekundu je rychlost světla ve vakuu. V optickém kabelu se světlo šíří asi o 30% pomaleji. Je to obrovská rychlost. Touto rychlostí se po světě šíří informace. Techničtěji orientovaní hnidopiši namítnou, že fakticky se informace vzhledem k přenosovým protokolům a topologii šíří mnohem pomaleji (např. reálný čas odezvy ping mezi USA a Austrálií je 0,18 s). Nicméně pořád je to hodně rychle. Čím dál tím rychleji …
 • SODATSW představuje nový software OptimUser
  SODATSW si Vám dovoluje představit svůj nový software OptimUser , který rozšířil naši rodinu produktů, které zajišťují sledování uživatelských aktivit na koncových stanicích. OptimUser je určen především pro malé firmy a domácí uživatele, kteří chtějí mít komplexní informace o tom, co jejich zaměstnanci nebo děti na počítačích dělají. OptimUser můžete stáhnout a bezplatně vyzkoušet.

Brno, 26. března

 • Roman Rous v čele SODATSW
  Společnost SODATSW s.r.o., specialista v oblasti ochrany dat a monitoringu činnosti na počítačích má od února nového výkonného ředitele, kterým se stal Roman Rous.
  Roman Rous na této pozici nahrazuje Martina Hanzala, který se plně věnuje technologickému rozvoji společnosti a práci na kybernetických projektech ve spolupráci s NATO a dalšími nevládními organizacemi.

Brno, 10. října

 • Start menu do Windows 8.1 vráceno jen na oko
  Avizovaný návrat klasického start menu do Windows se s novým operačním systémem Windows 8.1 nekoná. Posunutý release nového operačního systému ze srpna tohoto roku na 18. října, bohužel nepřináší uživatelům slibovaný komfort menu start, tak jak tomu byli z předchozích operačních systémů zvyklí.

Brno, 25. září

Brno, 29. července

 • Až 182 mld. korun zaplatily firmy za nepracovní aktivity zaměstnanců
  Na základě dat poskytnutých klienty společnosti SODATSW v rámci nasazení produktu OptimAccess, monitorujícího využívání PC, vyplývá, že české firmy stále vynakládají mzdové prostředky neefektivně a průměrně každý zaměstnanec věnuje 12 % času nepracovním aktivitám. Při započítání průměrných nákladů na zaměstnance vychází, že v roce 2012 zaměstnavatelé v České republice neefektivně vynaložili až 182 miliard korun.

Brno, 10. července

 • Na kybernetické obraně NATO spolupracuje také česká společnost SODATSW
  Tento týden byl v rámci vedení NATO v Bruselu odstartován nový projekt kybernetické obrany komunikačních a informačních systémů NATO, na kterém se podílí více jak 20 firem z Evropy a USA. Mezi tyto firmy se zařadila také společnost SODATSW z České republiky, která již v minulém roce prokázala svoje schopnosti v rámci příprav akčního plánu společné spolupráce NATO a soukromého sektoru při kybernetické obraně.

Brno, 22. března

 • Martin Hanzal: Nešifrované údaje na datových úložištích jsou bezpečnostní hazard
  Na internet unikl seznam 350 tisíc hasičů včetně jejich osobních údajů. Nejedná se o první zprávu tohoto druhu. V minulosti jsme se již setkali s uniklým seznamem členů ODS, seznamem pojištěnců zdravotní pojišťovny, seznamem uživatelských účtů pracovníků letišť a s mnoha dalšími. Ve všech případech se jednalo o zveřejnění velkého množství osobních údajů. Ty byly zpracovávány v rámci určité organizace, která nedokázala přijmout vhodná a potřebná opatření k dostatečnému zabezpečení a ochraně takto citlivých informací. Možností, jak se osobní údaje mohly dostat na internet, je spousta. Od úmyslu pracovníků, přes nešťastnou náhodu až po záměrný útok na takovýto seznam.

Brno, 8. března

Brno, 21. února

 • Pět největších bezpečnostních rizik při práci z domu
  Práci z domu či z terénu, neboli home či mobile office, využívá mnoho firem. Ušetří díky tomu peníze i čas zaměstnanců. Ne všechny společnosti si ovšem uvědomují, že je to práce s citlivými interními daty mimo prostředí firmy. A že tedy hrozí jejich zneužití nebo odcizení. Přinášíme vám přehled pěti rad, jak zabránit nejrizikovější situacím.

Brno, 3. ledna

 • Spolupracujeme se společností Alwil Trade
  Společnost SODATSW, specialista na šifrování dat, nově uzavřela spolupráci se společností Alwil Trade. Ta patří mezi přední dodavatele komplexních informačních technologií a je distributorem produktů avast!. Uzavření partnerství tak umožní společnosti SODATSW významně rozšířit spektrum podnikové klientely.
  Na základě vzájemné spolupráce zařadí společnost ALWIL Trade bezpečnostní řešení AreaGuard Neo společnosti SODATSW do svého portfolia.

Brno, 11. prosince

 • Pět nejčastějích rizik pro firemní data
  Bezpečnost dat už dávno není jen záležitostí velkých firem a korporací. Týká se téměř každého, kdo podniká a využívá informační technologie. Stále častěji se totiž objevují případy krádeží a zneužití citlivých firemních informací. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás proto připravili přehled nejčastějších rizik, která vaší firmě v oblasti kybernetické bezpečnosti hrozí.         

Brno, 28. listopadu

 • Školskou soutěž vyhrál kritický komiks o facebooku
  Listopadová soutěž společnosti SODATSW pro základní i střední školy s názvem Co nás na informatice baví nejvíce, již zná své vítěze. V kategorii základních škol zvítězily videokomiksy žáků 8. třídy základní školy ze Skřivan, ve skupině středních škol obsadili první příčku studenti 4. ročníku Střední průmyslové školy stavební z Opavy. Porota u obou vítězných projektů ocenila především preciznost zpracování a originalitu. Každá třída vyhrála 10 000 korun a zabezpečovací software Správce učebny.

Brno, 14. listopadu

 • Komentář Martina Hanzala: Data na serverech jsou neustále v ohrožení
  Bezpečnost dat se s rozvojem sdílených a cloudových služeb stává stále aktuálnějším tématem a firmy si již možná rizika ztráty důležitých informací začínají uvědomovat. V souvislosti s tím se však nyní zároveň ukazuje, že organizace citlivá data uložená na sdílených serverech neumí dostatečně zabezpečit. Tím se však vystavují vysokému riziku. Kromě ztráty cenného know-how jim totiž hrozí také vysoké pokuty. Ty mohou být v řádu milionů korun.

Brno, 8. října

 • SODATSW věnuje školám řešení Správce učebny v hodnotě 3 miliony korun
  Společnost SODATSW, dodavatel technologií a řešení pro správu a zabezpečení počítačů, věnuje zdarma řešení Správce učebny všem 323 praktickým a speciálním školám v České republice. Tímto darem v hodnotě 3 milionů korun chce pomoci jejich žákům lépe udržovat pozornost a vyučujícím zefektivnit výuku. Společnost SODATSW tím pokračuje ve svém edukativním projektu zaměřeném na kybernetickou bezpečnost.

Brno, 1. října 2012

 • Adriana Gregr obchodní ředitelkou společnosti
  Společnost SODATSW, specialista v oblasti šifrování dat, má od 1. října novou obchodní ředitelku. Stala se jí Adriana Gregr, která ve společnosti doposud zastávala post Channel Manager. Byla zodpovědná za budování a rozvoj vztahů s obchodními partnery v České republice a ve světě. Nyní přebírá vedení celého obchodního týmu, plánování marketingových kampaní a dohled nad klíčovými obchodními případy.

Brno, 13. září 2012

 • Naše soutěž zjistí, co žáky na informatice zajímá nejvíc
  Společnost SODATSW, dodavatel technologií a řešení pro správu a zabezpečení školních PC, zahajuje soutěž pro základní a střední školy v ČR. Projekt s názvem Co nás na informatice baví nejvíce motivuje žáky k zamyšlení, co jim přináší výuka informatiky a co je v tomto oboru nejvíce zajímá. Autoři nejlepší práce ze základní a ze střední školy získají 10 000 Kč. Vítězná škola z každé kategorie navíc získá softwarové řešení Správce učebny pro zabezpečení počítačů a efektivní výuku.

Brno, 24. sprna 2012

 • Kriminalita v oblasti zneužití dat se letos zdojnásobila
  Počet případů v oblasti zneužívání dat a citlivých údajů se v prvním pololetí 2012 meziročně zvýšil o 136 %. Vyplývá to z aktuálních statistik Policie České republiky. Podle odborníků se tento počet může ještě zvýšit na podzim s příchodem nového akademického roku. V tomto období totiž organizace obvykle najímají externí zaměstnance pro administrativní úkony, kteří mohou být pro bezpečnost citlivých dat rizikem.

Brno, 25. června 2012

 • SODATSW nově spolupracuje s Auriga Systems
  Společnost SODATSW, specialista na šifrování dat, nově uzavřela spolupráci s dodavatelem služeb a řešení v oblasti informační bezpečnosti Auriga Systems. Prostřednictvím širokého obchodního kanálu bude mít společnost SODATSW možnost zaujmout nové spektrum podnikové klientely, než měla dosud.

Brno, 13. června 2012

 • SODATSW uzavřel spolupráci s AT Computers
  Společnost SODATSW, specialista v oblasti šifrování dat, nově uzavřela spolupráci s největším českým distributorem informačních technologií AT Computers. Prostřednictvím širokého obchodního kanálu představí svůj produkt AreaGuard Neo novému spektru uživatelů. Společnost chce touto cestou nabídnout českým a slovenským podnikům kvalitní nástroj pro ochranu dat.

Brno, 17. května 2012

 • Soutěž pro školy "Přítel robot"
  V rámci celorepublikové vzdělávací kampaně mezi českými školami zahajuje společnost SODATSW novou soutěž pro žáky základních škol. Projekt s názvem „PŘÍTEL ROBOT" motivuje žáky k zamyšlení nad možnostmi využití moderních technologií. Navazuje tak na soutěž mezi středními školami, která se zaměřila na téma kyberšikany.

Brno, 17. dubna 2012

 • Soutěž pro školy na téma kyberšikany
  Společnost SODATSW, dodavatel technologií a řešení pro správu a zabezpečení školních PC, zahájila soutěž pro střední školy po celé ČR. V rámci ní mají studenti za úkol zpracovat projekty věnující se problému kyberšikany. Autoři deseti nejlepších prací obdrží poukázky na nákup v obchodním řetězci Datart. Vítězná škola navíc získá softwarové řešení Správce učebny pro zabezpečení počítačů a efektivní výuku.

Brno, 2. dubna 2012

 • Komentujeme hackerský útok na stránky ODS
  Hackeři z hnutí Anonymous opět zaútočili. Spolu se skupinou #TrollSec se hlásí ke zveřejnění osobních údajů několika tisíc členů ODS, tentokrát i s telefonními a rodnými čísly. Podle odborníků museli hackeři prolomit stávající zabezpečení a dostat se hluboko do interního systému.

Brno, 26. března 2012

 • Firmy v 85% zabezpečují především notebooky
  V oblasti zabezpečení a šifrování dat se 83 % firem zaměřuje primárně na notebooky. Teprve poté řeší zabezpečení klasických stolních počítačů, USB Flash disků a dalších přenosných zařízení. Vyplývá to ze statistik za rok 2011 společnosti SODATSW, specialisty v oblasti šifrování dat. Každoročně se zvyšující důraz na ochranu notebooků koresponduje s rostoucím množstvím lidí pracujících v terénu.

Brno, 14. února 2012

 • SODATSW spouští unikátní kampaň pro školy
  Společnost SODATSW, specialista v oblasti šifrování dat, právě spouští unikátní vzdělávací kampaň pro základní a střední školy. V rámci ní upozorní ředitele vzdělávacích ústavů na stále vyšší rizika spojená s nezabezpečenými informacemi a dokumenty. V celorepublikové kampani bude osloveno přes 4000 škol.

Brno, 25. ledna 2012

 • SODATSW součástí doprovodu vládní delegace ve Washingtonu
  Českým firmám zaměřeným na obranu a bezpečnost se otevřela cesta na americký trh. Ministr obrany Alexandr Vondra totiž dne 24. ledna 2012 uzavřel se svým americkým protějškem memorandum mezi Českou republikou a USA o možnosti účasti na armádních zakázkách. Brzy by tak měla vzniknout závazná smlouva o spolupráci českých firem na poli bezpečnostního a obranného průmyslu USA. Česká republika se stane 22. zemí, která takovou dohodu uzavře.

Brno, 23. ledna 2012

 • Nová verze AreaGuard NEO
  Při příležitosti patnáctých narozenin uvedla společnost SODATSW na trh AreaGuard Neo, svůj dosud nejmodernější a nejspolehlivější prostředek pro ochranu informací. Špičkový produkt byl vyvinut zcela v souladu s bezpečnostní politikou tuzemských firem. V souvislosti s ním byly dnes spuštěny i specializované webové stránky, které plní podpůrnou a informační funkci.

Brno, 16. prosince 2011

Brno, 8. prosince 2011

Brno, 6. října 2011

Brno, 14. září 2011

Brno, 21. července 2011

Brno, 1. června 2011

Brno, 1. června 2011

Brno, 5. dubna 2011

Brno, 3. března 2011

Brno, 17. ledna 2011

Brno, 16. prosince 2010

Brno, 22. listopadu 2010

Brno, 19. října 2010

Brno 22. září 2010

Brno, 5. srpna 2010

Brno, 29. června 2010

Brno, 26. května 2010

Brno, 26. dubna 2010

Brno, 26. února 2010

Personální audit

Kontrola a sledování práce zaměstnanců

více

Datový trezor

Online šifrování dat

více

USB pod kontrolou

Monitoring přenosných disků

více

Efektivní IT management

Snížení nákladů na údržbu sítě

více

Správce učebny

Údržba a kontrola počítačů ve školách

více